Thursday, November 26, 2009

100% looduslik pesuvahend - pesupähkel

Avaldatud 27.11.2009 Bioneeri koduleheküljel:

Otsustasin pesupesemise valdkonnas proovida midagi täiesti teistsugust, nimelt India seebipuu pähklikoori. Pähklikoored on bioloogiline pesuvahend, milles sisalduv aine saponiin toimib seebina. Neid pole pritsitud pestitsiidide ega mürkainetega, seepärast sobivad need ideaalselt just väikelaste emadele ja allergikutele.

Pesupähkli koortega saab pesta valget ja värvilist pesu, need sobivad ka siid- ja villaste esemete puhul, 30-90C. Samuti ei ole vaja kasutada veepehmendajat või pesuloputusvahendit. Väga määrdunud pesu korral võib lisada näiteks soodat. Kui soovid lõhnavaid pesusid, siis võid lisada pesuloputuslahtrisse 1-2 tilka eeterlikku õli.


Pähklikoortega pesu pesemine on väga lihtne: pane poolikud koored riidest kotikesse ja pista pesumasinasse pesu vahele. Üheks pesukorraks piisab 4-8 poolikust koorest, oleneb kui kareda veega on tegemist. Pesupähkli koored on korduvkasutatavad - pestes madala temperatuuriga saab samu koori kasutada kuni 3 korda, aga kuivata need pärast iga pesukorda ära.

India seebipuu pähklikoored on müügil enamasti kõigis öko- ja loodustoodete poodides. Kuna tahtsin kõigepealt proovida kui hea tootega on tegemist, siis ostsin pesupähkli koori väikese koguse, mis maksis 22 krooni.

Olles Indiast pärit pesupähkleid ise proovinud, siis olen täiesti kindel, et tavalist pesupulbrit ma enam ei osta :) Positiivne on see, et pesupähkleid saab osta ka lahtiselt, s.t et enam pole vaja muretseda, kuhu vannitoas suur pesupulbrikott pista. Kokkuvõttes tuleb pesupähklite kasutamine odavam kui ükskõik mis pesupulbri kasutamine ning samas oled Sa märkamatult keskkonnasõbralik.

Soovitan julgesti rohelisi tooteid kõigil proovida ja katsetada, üllatus võib olla suur.

No comments: