Saturday, February 4, 2012

Spa´de kuningas

Kes on spas käinud, teab kui mõnusaks üks selline kogemus kujuneda võib. Eriti veel siis kui tegemist on tõeliselt korraliku spakeskusega.

Aqva Hotel & Spa
on üks vingeimaid lõõgastumise kohti, mida mina Eestis tean. Suureks plussiks on see, et see asub Rakveres. Niiet paljudest linnadest on sinna lühike sõit. Kõik teavad, et esmamulje on ääreltult oluline. 

Maja ise on kaasaegse disainiga ja hea sisekujundusega. Põhitooniks on valitud lilla. Uksest sisse astudes vasakule vaadates näeb natuke restorani ja otse vaadates mööda seina sulisevat vett ning lopsakaid värvilisi lillepuid, mis ulatuvad napilt maast laeni. Hotelli kompleksi kuuluvad:
- veekeskus
- saunakeskus
- spaa keskus
- jõusaal


Veekeskus sobib absoluutselt kõigile - nii väikestele kui suurtele vee sõpradele. Mõnuleda saab kuues erinevad basseinis.

Saunakeskus on minu lemmik-ala :) Huvitavamad nimed, mida saunade nimekirjast leida võib on näiteks sanaarium ja caldarium. Minu lemmik saunad on infrapuna-, soola- ja aroomi-aurusaun. Erinevate saunade kirjelduse leiab siit. Kokkuvõttes aitab saunades käimine puhastada keha sinna kogunenud mürkidest ja annab nahale hea väljanägemise. 

Alessandro Spa
on professionaalsete küüne-, käte- ja jalahoolitsuste peatuspaik. 

Emeraude Spa´s saab nautida erinevaid näo- ja kehahoolitsusi. Siin tasub kindlasti mainida, et kui esmakordselt shanghai massaaži läksin, siis üllatusin, et massöörid ei olnudki Eestist pärit inimesed. Aga kes nad siis on? Hiljem taustatööd tehes sain saladusele jälile. Tegemist on siis oma ala tõeliste asjatundjatega - maailma üheks õnnelikumaks rahvaks peetavate päikseliste filipiinlastega. 2010. aasta novembris ilmus Postimehes nendest pikem artikkel. 
Saad seda lugeda siit

Mind üllatas see, et nad olid nii viisakad, rääkisid inglise keeles ja kõnetasid mind tiitliga. Ikka tõeline luksus :) Peale seansi lõppu pandi mind ilusti istuma ja pakuti juua. Nüüd tagantjärele meenutades sisenesin hoopis teise maailma ning sealt rahulolevana väljudes ei saanudki aru, kas see oli unes või juhtus see päriselt. Lausa sellise tundeelamuse viisin sealt endaga kaasa.


Aga, mis elamusi Rakvere Spa´st veel saab? Kindlasti pakuvad seda restoran ja kohvik. Toidud on seal imemaitsvad. Hotelli hommikusöök, mida pakutakse restoranis nagu hotellides ikka, on väga rikkalik ja kvaliteetne. Külmsuitsu lõhe, muna erinevates variatsioonides, värseked sarvesaiakesed, soe köögivilja ja värske salat, peekon, lihapallid, puuviljad, mahlad jne.

Rakvere Hotel & Spa´s on alati palju rahvast. Vaatamata kõrgematele hindadele nädalavahetustel on tihti hotell välja müüdud. See peab ju paradiisi meenutav koht olema. Miks muidu nii paljud seda külastavad?!


Kui oleks valida, kas minna kahte-kolme erinevasse spa´sse, siis mina läheks kindlasti just Rakverre. Uskumatu, et tänu ühele paradiisi-majale, jõuab Rakverre nii palju rahvast (sh turistid), kes muidu ei tuleks selle pealegi, et just sinna linna siht seada.

No comments: