Sunday, August 7, 2011

Karlamuiza Country Hotel - luksus kuubis

Tänase loo kirjutamiseks on väga palju häid sõnu öelda. Ei teagi kust alustada, aga räägin siis kõigest järgemööda. Olen Eestis nii mitmeski ilusas kohas peatunud. Seekord oli vaja käia Lätis ja loomulikult sain välja valida ka majutuskoha.

Väga ruttu leidsin internetist, et Põhja Lätis Cesis´e linnast 8 km kaugusel asub privaatne Karlamuiza Country Hotel. Vaatasin hotelli kodulehel natuke ringi ja peagi oli kindel, et paremat majutust ma vaevalt, et leian. Kõik külastajad, kes seal eri maailmapaigust viibinud, on endast maha jätnud väga positiivsed kommentaarid.

Et pikema viivituseta kohale jõuda, printisin Google Maps´st välja kohalesõiduõpetuse. Ühtegi korda ära ei eksinud. Jõudsime ilusti kohale. Kilomeetreid sai kokku u 320.

Terves majas on erinevate suurustega toad, mida on kokku 7. Valisime teisel korruse toa, mille aknast avanes suurepärane vaade aeda. Aed oli täis õunapuusid. Iga natukese aja tagant oli kuulda, kuidas mõni õun jälle vastu maad põrkas. Õhk oli puhas, isegi väga puhas. Ilm oli ilus, päike paistis kogu aeg. Öösel oli uskumatult pime. Taevas oli täis tähti ja silmadel võttis pisut aega, et sellise tumeda taevavaibaga harjuda. Nii romantiline.
Hotelli tagumine osa (foto by me)

Hotelli perenaise vastuvõtt oli soe ja viisakas. Näitas meile, kus asub meie tuba, küsis mis kell me hommikust süüa soovime ja lisaks kutsus meid ka öhtusöögile. Veel, enne õhtusööki käisime ära Cesises. Tagasijõudes, aknast välja vaadates nägin enda all terassil väga ilusat vaatepilti. Kõik lauad olid armsalt kaetud - lilled aiamaalt, suur kollane küünal, kristallkannus sidruniviilu ja värskete piparmündiokstega vesi, kootud vaibakesd istumise all...
Õunapuud  (foto by me)

Päike ka veel paistis ja oli oivaline suveilm, et alustada kolmekäigulise õhtusöögiga. Toit oli täpselt nagu mõnes peenes restoranis. Portsionid olid keskmisest väiksemad, kenasti serveeritud ja mis kõige tähtsam - iga suutäis oli nii maitsev.

Hommikusöök ei jäänud kuidagi alla õhtusöögile. Toidu valik oli piisavalt suur - saiad, leivad, erinevad juustud, suitsusink (imehea), taisink, viinerid, muna, tomat, kurk, seened, hommikusöögihelbed, müsli, moosid, puder, kohv, tee jne.

Seal viibides tekkis täpselt selline tunne nagu oleks maale vanaema juurde külla sõitnud. Hinge puhkes rahu ise ja tundisn kuidas mõtted puhastuvad ja saavad uue hingamise. Ideaalne koht, kus akusid laadida. Peamaja juurde kuulus veel rattakuur. Kõik kel oma jalgratast kaasas pole, saavad ratta laenutada, et seda imeilusat loodust nautida. Etteruttavalt öeldes saan ära mainida, et seal on suhteliselt mägine maastik. Aga ega siis kihutama ei pea :)
Mõnus nurk lugemiseks (foto by me)

Kuna hotelli ümbritsev territoorium on suur, siis nii mõnegi puu all ootas pink, et sinna jalga puhkama või raamatut lugema mindaks.

Üks pisike metsatee viis mind veel saunani. Jahutada sain ennast kohe sealsamas olevas tiigis. Rohelised konnad kaaslasteks ;)

Hotelli seinad olid täiesti helikindlad. Teised külastajad olid super viisakad. Oli vanemaid inimesi ja ka lastega peresid. Teised külastajad olid Saksamaalt ja Lätist. Hotelli personal oli tagasihoidlik, aga alati kui neid vaja oli, siis ilmusid nad justkui võluväel välja. Sõbralikkus oli neil loomulik.

Võib olla kellelegi tundub, et selline majutuskoht võib vist päris kalliks maksma minna. Ahh, mul on nii hea meel öelda, et hinnad on seal ülimalt mõistlikud. Vaadake kodulehelt ise järele ja saate kergelt ohata, et kui vajad kohta, mis oleks lähedal, aga Eestist väljas ja kus saab ennast tunda nii hästi kui üldse võimalik, siis mina soovitan
minna Karlamuiza hotelli. Luksus kuubis. 


No comments: