Monday, January 4, 2010

Kuidas me pH toitumiseni jõudsime ?

Uuel aastal on hea kirjutada millestki, mis on meie elus uus. Ilma pikema sissejuhatuseta ütlen ära, et hakkasime paar päeva tagasi toituma pH programmi järgi.
Kuna rohelise elu järgimine on eluviis, siis see kas meeldib või mitte ja meile ilmselgelt on see südamelähedane tegevus. Lisaks sellele, et oleme võimalikult keskkonnasõbralikud, kasutame ka looduslikke pesuvahendeid (nii iseenda kui ka pesu ja nõude pesemise jaoks) ja mineraalkosmeetikat.
Puudu oligi veel ÕIGE tervislik toitumine. Eelmisest suvest alates oleme järjest rohkem hakanud jälgima, mida me sööme. Uurides rohelist elu iga külje pealt, siis meile tundub loomulik, et jõudsime lõpuks ka pH toitumiseni. Et selle teemaga täpsemalt tutvust teha, siis käisime novembri lõpus isegi seminaril "pH tasakaal ja tervis". See teema jäi nii hinge ja sellepärast ei läinud kaua aega ja ostsime raamatu "pH IME" (autorid Robert O. Young, PhD ja Shelly Redford Young). Alustasin selle raamatu lugemist ja saan iga loetud lõiguga juurde kasulikke teadmisi sellest, kuidas õige toitumisega parandada oma tervist.
Kõige tähtsam siin elus on minu arvates tervis ja kui seda ei ole, siis ei saa paljudest asjadest täielikku naudingut tunda. George Sand on väga hästi öelnud: "Sündimisest surmani on vaid üks ravim - nautida vahemikku nende vahel." Meie eesmärk on elada võimalikult kvaliteetset elu ja pH toitumisele üleminek kindlustab sellise elu. Järgmises sissekandes kirjutan lähemalt, mida pH ehk aluseline toitumine endast kujutab.

pildi allikas: http://static.squidoo.com/

No comments: